Odzyskiwanie należności w Łodzi

Radca prawny - windykacja łódź

Słowo windykacja wywodzi się z łacińskiego "vindicatio" i tłumaczy się jako dochodzenie w sposób określony w przepisach do swoich praw do rzeczy lub zapłaty. To określenie znane było już od czasów Cesarstwa Rzymskiego. Najczęściej stosowany przez kancelarie prawne jest podział na windykację polubowną, w której dłużnik jest monitowany i windykację sądową, w przypadku której prowadzone są bardziej zdecydowane działania ze względu na brak współpracy dłużnika. Nakaz zapłaty z sądu jest wówczas początkiem egzekucji komorniczej.

Windykacja w Łodzi - jak możemy Ci pomóc?

Usługi, które świadczymy w zakresie windykacji w Łodzi to:

  • negocjacje z dłużnikami
  • reprezentacja w sporze z dłużnikiem, zarówno przed sądem jaki na etapie przedsądowym
  • doradztwo w zakresie zabezpieczenia interesów majątkowych klientów
  • reprezentacja w postępowaniu egzekucyjnym i zabezpieczającym.

Nasza wiedza i doświadczenie w tematyce windykacji pozwalają nam świadczyć profesjonalne porady prawne na najwyższym poziomie. Nawiązanie współpracy w sprawie windykacji rozpoczyna się wywiadem gospodarczym. Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie, skrupulatnie zapoznając się ze szczegółami i dobierając rozwiązanie najkorzystniejsze dla Klienta. Dobrze wiemy, jak sporządzić właściwe umowy, wezwania do zapłaty czy wniosek egzekucyjny aby zakończyć odzyskiwanie należności (Łódź) sukcesem. Przewaga kancelarii prawnej nad firmą windykacyjną jest zauważalna, gdyż radca prawny może zapewnić pełną i profesjonalną dokumentację procesową, złożyć pozew i w imieniu Klienta sprawdza status sprawy o odzyskiwanie należności w Łodzi. Umowa musi opierać się na zaufaniu, doświadczeniu i wiarygodności – to zapewnia Kancelaria Radcy Prawnego w Łodzi Jana Konopackiego.

Odzyskiwanie należności - Łódź

Windykacja często kojarzy się z czasochłonnym procesem, jednak wszystko uzależnione jest od jej etapów, które również mogą zakończyć się bez zbędnego przedłużania procesu.

Pierwszym z nich jest windykacja polubowna, która jak sama nazwa wskazuje, polega na korzystnym załatwieniu sprawy. Polega na wzywaniu dłużnika do zapłaty poprzez telefony, maile czy wiadomości. Zwykle wykorzystuje się ją w przypadku osób, które od niedawna posiadają długi.

Drugim etapem jest tak zwana windykacja sądowa, która zostaje zastosowana w przypadku braku skutków po zastosowaniu polubownych rozwiązań. Jest to etap nieco bardziej skomplikowany i niestety kosztowny. W jego przypadku sąd musi wydać przeciwko dłużnikowi wyrok sądowy lub nakaz do spłaty zadłużenia.

Trzecim i jednocześnie ostatecznym etapem jest postępowanie egzekucyjne, w którym dochodzi do złożenia wniosku do komornika w celu wszczęcia egzekucji. Jest to nieprzyjemne rozwiązanie, które podejmuje się, jeśli wcześniejsze kroki nie przynoszą założonych rezultatów. Najczęściej dochodzi w nim do ściągnięcia należności z konta wierzyciela, które są mu wypłacane za wykonywaną przez niego pracę.

W naszej kancelarii zajmujemy się profesjonalnym odzyskiwaniem należności w Łodzi i przeprowadzamy naszych klientów przez wszystkie wymagane etapy. Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak stresująca jest to sytuacja, dlatego nasi klienci mogą liczyć z naszej strony na pełne wsparcie, które pozwoli im na odzyskanie komfortu psychicznego.